Odborná garance

Galerie úzce spolupracuje s výtvarným kritikem, teoretikem, publicistou a kurátorem výstav Mgr. Petrem Vaňousem Pg.D. a slovenskou teoretičkou Mgr. Dianou Majdákovou, dlouholetou kulturní manažerkou, kurátorkou a lektorkou současného umění.

Mgr. Diana Majdáková

Mgr. Diana Majdáková

Diana Majdáková (1983) je kurátorka současného umění a kulturní manažerka.

Obor Věda o výtvarném umění na FiFUK v Bratislavě ukončila obhájením diplomové práce Digitální obraz v sloveském výtvarném umění (…).

V letech 2006 až 2012 působila v galerii SPACE jako projektová manažerka. Byla kurátorkou výstav Najdi 10 rozdílů (2007), East of Eden (2008) a Dig it all (2008), All lights are fire (2012) a dalších přehlídek současného umění. Kurátorsky a organizačně se spolupodílela na Crazycurators Biennale a dalších mezinárodních projektech. Je autorka odborných tetů, blogů a článků o výtvarném umění. Pravidelně publikuje v časopise Flash Art Czech & Slovak Edition, příležitostně i v jiných periodikách a online médiích (SME, artalk.cz a jiné).

V současnosti se věnuje hlavně organizaci aktivit v oblasti umění ve veřejném prostore (Neviditeľná Štiavnica), vzdělávacím programě pro děti a mládež a autorským kurátorským projekům v rámci občanského združení ARTAKTIV. Je lektorkou a PR manaženou vzdělavacího programu Art Academy - umění poznat umění.

Mgr. Petr Vaňous, Ph.D.

Mgr. Petr Vaňous, Ph.D.

Mgr. Petr Vaňous, Ph.D. (*1975) nezávislý kurátor, kritik, historik umění a vysokoškolský pedagog.

Absolvoval obor Dějiny a teorie výtvarných umění na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (1993 – 1999) a obor Kurátor a kritik designu a intermédií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové (2009-2015).

V l. 2000–2001 redaktor časopisu Ateliér; 2006–2009 redaktor kulturního týdeníku A2. Od r. 2006 pravidelně spolupracuje s redakcí Revolver revue. Od roku 2011 je odborným asistentem ateliéru Kresby Jiřího Petrboka na pražské AVU. Věnuje se vztahu tradičních výtvarných médií (především malířství) k novým vizuálním trendům a sledování proměn malby a kresby v podmínkách informační společnosti a všeobecně rozšířených nových médií (tzv. postmediální situace). Je autorem několika publikací o současném umění a řady kurátorských projektů a výstav, např. Intercity: Berlin – Praha (Haus am Waldsee, Berlin, 2005), Resetting. Jiné cesty k věcnosti (GHMP – Městská knihovna, Praha, 2007-08), Zweistundenfünfzehn. Junge Kunst aus Dresden und Prag, Topičův salon, Praha, 2010-11), Fundamenty & Sedimenty. Vzpoura hraček 2011 (GHMP – Městská knihovna, Praha 2011), Ivan Pinkava: Remains (American University Museum at the Katzen Arts Center, Washington DC, 2012), Motýlí efekt? (Galerie Rudolfinum, Praha 2013), Český sen (České c

Dub Gallery na facebooku
YouTubeInstagram